PORSUK ÇAYI'NDA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

PORSUK ÇAYI'NDA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU
PORSUK ÇAYI'NDA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

30 Ağustos, Türk tarihinin en anlamlı zaferlerinden biri olarak kabul edilen ve Eskişehir'de büyük bir coşkuyla kutlanan bir gündü. Kutlamaların akşam bölümünde Porsuk Çayı'nda geleneksel olarak düzenlenen "Fener Alayı" geçişi, Eskişehirlilerin büyük ilgisiyle gerçekleşti.

Fotoğraf: EBB

Porsuk Çayı üzerindeki köprülerde ve kıyılarda toplanan binlerce vatandaşa, Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Türk bayrakları dağıtıldı. Adalar Porsuk Bulvarı ve köprüler, insan seli haline gelirken, Porsuk Çayı Köprübaşı mevkiinden başlayarak bot ve gondollarla gerçekleştirilen geçiş sırasında çalınan marşlarla Eskişehirliler büyük bir coşku yaşadı.

Fotoğraf: EBB

Fener Alayı geçişi sırasında yapılan ışık gösterileri, meşaleler ve marşlar eşliğinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet İlker, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve İbrahim Arslan, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Evren Olcay ve meclis üyeleri bot üzerinden vatandaşları selamladı, bayramlarını kutladı.

Kutlamalar, birlikte söylenen şarkı ve marşlar eşliğinde sona erdi.