İLÇE MECLİSİ'NDE AKP'Lİ ÜYE HİTLERİ ANDI CHP'Lİ BAŞKAN İSE BU DURUMU DOĞAL KARŞILADI

İLÇE MECLİSİ'NDE AKP'Lİ ÜYE HİTLERİ ANDI CHP'Lİ BAŞKAN İSE BU DURUMU DOĞAL KARŞILADI
Samsun’un Atakum ilçesinin AKP’li belediye meclis üyesi Süleyman Sezen, Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler’i ‘rahmetle andı

Samsun’un Atakum ilçesinin AKP’li belediye meclis üyesi Süleyman Sezen, Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler’i ‘rahmetle andı ve şunları söyledi: “Dünya Yahudilerden temizlendikten sonra barışa ve huzura kavuşacaktır.”

Meclis toplantısında konuşan Sezen, İsrail’in Gazze‘deki hastaneye saldırısını hatırlatarak “İsrail bir terör devletidir” dedi. İsrail’i kınadığını söyleyen Sezen, şöyle devam etti: “Tarihte herkes ırkçı diye Hitler’e kızar ama Hitler’in bir sözü vardır. ‘Öldürmediğim her Yahudi için bana lanet okuyacaksınız’ demiş bir insan ve doğru. Bugün dünyayı karıştıran siyonist, Yahudi İsrail için Hitler’i bir kez daha rahmetle anıyorum ve İsrail’i kınıyorum. İnşallah en kısa zamanda bu terör devletinin sonu gelecek. Dünya Yahudilerden temizlendikten sonra barışa ve huzura kavuşacaktır.”

BELEDİYE BAŞKANI İSE BU KONUŞMAYI DOĞAL KARŞILADI

Oturumu yöneten CHP’li belediye başkanı Cemil Deveci, bir üyenin itirazı üzerine, “Yani hepimiz duygusalız. Böyle, buna benzer tepki verebiliyoruz. İnsanız, gayet normal hiçbir itirazım yok ama yarın öbür gün sorunla karşılaşmayalım” dedi.