ESKİŞEHİR'İ BEKLEYEN YAĞIŞ İÇİN METEOROLOJİDEN UYARI!

ESKİŞEHİR'İ BEKLEYEN YAĞIŞ İÇİN METEOROLOJİDEN UYARI!

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminine göre, Eskişehir ve çevresinde hava durumu değişiyor. İşte detaylar:

Bugün akşam saatlerinden itibaren Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'in bazı ilçelerinde (Bozüyük, Pazaryeri), yarın öğle saatlerinden sonra ise bölge genelinde (Eskişehir'in doğu kesimleri hariç) sağanak ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Bu akşam saatlerinde Eskişehir ile Kütahya çevresinde yerel olarak kuvvetli yağışlar görülebilir. Bu yağışlar nedeniyle ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması önemlidir.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve rüzgarlar genellikle kuzey ve doğu yönlerinden orta kuvvette esecek.

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların hava tahminlerini takip etmelerini ve olumsuz hava koşullarına karşı gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyor. Özellikle yağışlı havalarda sürücülerin dikkatli olmaları, su birikintilerine yaklaşırken hızlarını azaltmalarını tavsiye ediyor.