ÇAĞDAŞ HEKİM GRUBU EBTO YÖNETİM KURULU ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

ÇAĞDAŞ HEKİM GRUBU EBTO YÖNETİM KURULU ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

Bugün Eskişehir-Bilecik Tabip Odası'nda açıklama yapan Çağdaş Hekim Grubu, EBTO yönetim kurulu için adaylığını açıkladığını duyurdu.

ÇHG adına açıklama yapan Dr. Hamit Güçlüer; ''Ülkemizde uzun yıllardır uygulanan, merkezinde insanın, emeğin, yaşamın ve bilimin değil, paranın, rantın olduğu ‘Sağlıkta Dönüşüm’ denilen özelleştirmeci sağlık politikasına karşı kararlılıkla mücadele eden Çağdaş Hekim Grubu olarak, yeniden Eskişehir-Bilecik Tabip Odası yönetimine adayız.'' sözleriyle duyurdu.

Sağlık emekçilerinin meslek yaşamında yaşadığı sorunlardan bahseden Güçlüer; ''Kadîm hekimlik mesleğinin değerlerinin, liyakat sahibi olmayan yöneticilerin elinde, piyasacı uygulamalar uğruna yok edilmeye çalışıldığı, sağlıkta şiddetin her gün dozunu artırdığı, bilimin yok sayılmaya çalışıldığı bir ortamda sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkındayız. Çağdaş Hekim Grubu’nun ilkeleri ve kararlılığı, tam da bu koşullarda meslektaşlarımızın haklarının ve halkımızın sağlık hakkının savunuculuğu için önemli bir güç ve değerdir.'' şeklinde konuştu.  Konuşmasının ardından sağlık emekçileri ve EBTO üyelerine genel kurula katılım çağrısı yapan Güçlüer; ''Tüm meslektaşlarımızla 27 Nisan 2024 Saat 11.00’de Eskişehir-Bilecik Tabip Odası Ata Soyer Toplantı Salonu’nda yapacağımız Seçimli Olağan Genel Kurulumuzda ve Odamız üyeleriyle, ertesi gün yapılacak seçimimizde buluşmayı diliyoruz.'' dedi.