ESKİŞEHİRLİ EMEKLİLER: DİLENCİ DEĞİL EMEKLİYİZ

TÜM EMEKLİ-SEN üyesi emekliler  Eskişehehirde seçimden önce hükümet tarafından verilen seçim vaatlerinin gerçekleştirilmesi talebiyle Doktorlar Caddesi'nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamsında emekliler "Dilenci değil emekliyiz!" ve "İnsanca yaşamak İstiyoruz!" sloganlarııyla Eskişehirlilere seslendi.

Fotoğraf: Eskişehir'in Sesi

Fotoğraf: Eskişehir'in Sesi

Basın açıklamasını okuyan TÜM EMEKLİ-SEN Eskişlehir Şube Başkanı Nalan Karagöz, 

"Geçim zorluğu içindeyiz. Bu maaşlarla, bu bayram ikramiyesi ile, ne insana yakışır yaşayabiliyoruz, ne de geleneklerimizi yaşayabiliyoruz.  TÜİK ise emeklilerin, emekçilerin gelirlerini baskılamak için aklı başında hiç kimse tarafından kabul edilemeyecek enflasyon oranları açıklaya dursun; sahada, hayatın akışında yaşam maliyeti çok yüksektir. Gerçekleri gizleyerek, algı yönetimiyle emeklileri daha ne kadar oyalayabileceğinizi sanıyorsunuz..." ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Eskişehir'in Sesi

Sözlerine devam eden Karagöz, 

"Kurban bayramı tatili 9 güne çıkarılarak turizmcilerin düşünüldüğü iddia ediliyor. Emekli maaşları ile emeklilerin tatile çıkması zaten mümkün değil. Hiç değilse 15 milyon 600 bin emekliyi çocukları ve torunlarına mahçup etmeyin. İktidara sesleniyoruz: Geçinemiyoruz. Bayramda nefes almak istiyoruz.  Bayram ikramiyelerimizi asgari ücret düzeyinde hesaplayın farkını yeniden ödeyin. Ayrıca dul, yetim ve eşinden, ebeveyninden dolayı maaş alanların bayram ikramiyelerinden kesinti yapmayın.  Sandık emeklisi arkadaşlarımıza da bayram ikramiyesi ödenmelidir. Bu konuda tez zamanda çözüm bekliyoruz. Duysunlar diye bir kez daha haykırıyoruz. Emekliye bayram ikramiyesi diye ödenen tutar asgari ücret düzeyine çıkarılsın ve yılda 4 kez ödensin." şeklinde emeklilerin taleplerini sıraladı.