CUMHURİYET HALK PARTİSİ ESKİŞEHİR İL KONGRESİ BAŞLADI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ESKİŞEHİR İL KONGRESİ BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Figen Kahya ve Talat Yalaz'ı il başkanlığı için yarışacağı ve kurultay delegelerinin belirleneceği il kongresi başladı. Toplamda 633 delegesi bulunan Eskişehir örgütü, il yönetiminin yanı sıra kasım ayında yapılması planlanan büyük kurultaya 3 doğal delege olan milletvekilleriyle birlikte toplam 15 kurultay delegesi de seçecek. Çarşaf liste ile gidilecek seçimde, iki adayın anahtar listelerinin öğleden sonra netleşmesi bekleniyor. CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP Genel Başkan adaylarından Örsan Öymen kongre salonunda hazır bulundu. 

ÖRSAN ÖYMEN'İN YORUMLARINA SALONDAN TEPKİ GELDİ 

Fotoğraf: Eskişehir'in Sesi

Konuşması sırasında "Bu parti ilkesizdir" tespiti yapan Öymen'e salondan "ders mi veriyorsun?" şeklinde sesler yükseldi. "Kılıçdaroğlu başkalarının güdümünde diyen Öymen'e katılımcılar arasında "Samimi değilsin!" tartışması yaşandı.

ODUNPAZARI BELEDİYESİ BAŞKANI KURT'TAN "MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞINDA  ATAMA" ÇIKIŞI

Fotoğraf: Eskişehir'in Sesi

Konuşmasında "Akpnin bu kadar gerilediği bir dönemde chp bu oranda oy almışsa yanlışlık var ortada!" diyen Kazım Kurt "Öyle merkezden vekil atayamaz artık kimse" şeklinde konuştu. 

ESKİ MİLLETVEKİLİ BERHAN ŞİMŞEK'TEN "DELEGE AĞALIĞINA SON!" YORUMU

Fotoğraf: Eskişehir'in Sesi

22. Dönem İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek parti içi demokrasinin gerilediğini, "Poşetle delege gönderiyorlar neyin demokrasisi?" şeklinde vurguladı. "Delege ağalığına son" diyen Şimşek'in bu yorumu salonda heyecanla karşılandı. 

AHMET ATAÇ, "HEPİMİZ YENİLDİK, HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ" 

Fotoğraf: Eskişehir'in Sesi

CHP'nin son dönem seçim yenilgisi üzerinden oluşan algıları değerlendiren Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, "Tek yenilen Kemal Kılıçdaroğlu gibiymiş lanse edildi. Hepimiz yenildik. Hep birlikte kazanacağız" dedi. Ataç kazanacak olan adaydan tarafsızlık beklediğini  "Tek isteğim var kim bu seçimi kazanırsa tarafsız olsun" ifadeleri ile belirtti.

Delege ve İl Başkanlığı  seçimlerinin ise bu akşam sonuçlanması bekleniyor.